Üleminek pelletiküttele

29.12.2023

Oled tüdinenud halgudega kütmisest? Oled päevade viisi kodust eemal?

Lahendus on siin: Sinu elu kergendab PELLETIKÜTE

Mis teeb pelletikütte mugavaks ja nõutavaks?

Pelletiküte e graanulküte hoiab kokku aega ja jõudu- jääb ära küttepuude varumine, ladustamine või 3 m toore küttepuu saagimine, lõhkumine, riita ladumine, pikajaline kuivatamine, riidast katlasse toimetamine ning igapäevane katla hooldamine.

Pelletiküte sobib inimesele, kellel pole aega iga päev katla kütmisega tegeleda, sest pelletikatla süsteem töötab täiesti automatiseeritult, vajades vaid kord nädalas mõne minuti pelletipõleti puhastamiseks ning kord-kaks kuus paarkümmend minutit katla hooldusele. Olemas ka juba täiesti hooldusvabu pelletipõleteid, mis vajavad vaid korra või kaks aastas puhastamist tuhast. Tuhka aga tekib pelletikatlas kordades vähem kui puuküttega kateldes.

Küttesüsteemi uuendades ei ole vaja vana küttesüsteemi kohe välja lõhkuda, kuna enamasti puu- ja pelletiküttesüsteemid sobivad kokku ehk saab lisada olemasolevale küttesüsteemile pelletipõleti ja samas jääb alles ka võimalus kütta puudega.

Mida peab aga puuküttelt pelletiküttele üleminekul tähele panema, on korsten – enamasti on need ehitatud kividest, mis taluvad hästi lühiajalist kuuma temperatuuri, kuid mitte pikaajalist madalat kütmist. Seda muret saab aga lahendada, sest kivikorstnate jaoks on olemas madalale temperatuurile vastupidavad sisud. Probleeme ei ole moodul-, plekk- ja keraamilise sisuga korstnatega. 

Pelletikatel katab ära kõigi kuni 400 ruutmeetrise pinnaga eramute soojusvajadused ning on üks "targa maja" osa ehk katla saab ühendada nutiseadmesse ning üle interneti jälgida ja juhtida.

Uuem trend pelletikütte turul on õhkkütte ja keskkütte pelletikaminad. Lisaks mugavale paigaldusele ja modernsele disainile ei pea kamin asuma eraldi tuletõkkeruumis. Samuti töötab kamin edukalt koostöös akupaagipäikesepaneelide, gaasikatla, põrandakütte ja radiaatoritega ning samuti tarbeveeboileriga.

Küttesüsteemi valiku puhul kindlasti jälgige:
* Kes valikus olevaid tooteid pakub ning millisel määral on tagatud hooldus. Võib juhtuda, et mõni ettevõte müüb väikest partiid toreda välimuse ja hea hinnaga katlaid / kaminaid, kuid hiljem on keerukas leida ostetud katlale/kaminale kompetentset hooldajat. 
* Katlamüüja peab olema oma tooteid põhjalikult testinud. Pelletikatel on suur investeering ning oluline, et müüja oskab teile ära rääkida kõik katla head ja vead. Hea müüja on käinud tehasekoolitustel, suudab kvaliteetselt katlet paigaldada ning pakub igakülgset tehnilist tuge. 
* Kui kiire tarneajaga suudab müüja pakkuda katlale varu- ja kuluosi? Kui külmal perioodil teie katlaga midagi juhtub, on oluline leida lahendus kohe, mitte oodata nädalaid. 

Töökorras küttesüsteem tagab selle efektiivse töö, võimaldab säästa küttekuludelt ja tagab mugavuse!

Pelletiküttesüsteem

Kaasaegsed unikaalsed ja moduleeriva toimega pelletipõletid tagavad elamu soojusenergiaga ning sooja tarbeveega varustamise minimaalsete hoolduskuludega.

Pelletiküttesüsteem on varustatud pelletimahutiga, mis kvaliteetse pelleti puhul tagab elamus vähemalt nädalase hooldusvaba kütmise. Katlaruumist vaheseinaga eraldatud kõrvalruumi olemasolul on võimalik paigaldada ka suuremaid mahuteid. Pakituna 15 – 20 kg niiskuskindlatesse kottidesse on pelletit mugav nii ladustada kui ka mahutisse valada.

Võrreldes pelletit kuiva halupuuga (lepp) saab ligikaudu viiest ruumist halupuust samapalju soojusenergiat kui ühest tonnist pelletist. 

Keskkonnasõbralikkus
Pelletiküte on keskkonnasõbralik, põhineb taastuvenergial.
Pelleti põletamisel vabaneb täpselt sama suur kogus süsinikdioksiidi kui puu kasvades Maa atmosfäärist ära kasutas. Seega valitseb CO² looduslikus ringluses tasakaal, mida ei saa kindlasti öelda fossiilsete (õli, gaas, kivisüsi) kütuste kasutamise kohta.

Pelletipõleti on võimalik paigaldada ATMOS puugaasikateldele, Viadrus katlale, Uni katlale ja paljudele teistele kateldele.